Kreativní Stínosvět: Ukažte svou tvůrčí stránku

Autíčka, panenky, omalovánky… Přemýšlíte, jak dát svým dětem nový kreativní impulz? Poradíme vám. I když ve Stínosvětu vyrábíme především prosvěcovací pohádky, jde naše výrobky využít mnoha způsoby. Dnes vám představíme šest z nich. Které vás inspirují nejvíce?

  • Otevřete si svou ZOO 

Nejbližší zoologickou zahradu máte s dětmi prochozenou skrz naskrz? Vytvořte si svou vlastní. Fantazii se v ní meze nekladou: vpustíte do domácí ZOO jen její klasické osazenstvo, anebo žirafu a lva doplníte slepicí, vážkou či stegosaurem?

 

ZOO můžete vybudovat na velkém papíru, na který postupně obkreslíte jednotlivá zvířata z našich kreativních karet. Obrázky pak můžete vymalovat, dotvořit jim výběhy, na papír nalepit přírodniny a uspořádat tak zvířecí hostinu. Své nejmenší navíc můžete vzít na prohlídku, kde jim o každém zvířeti povíte jednu zajímavost

 

  • Když realita nestačí

 Máte doma dítko s bujnou fantazií? Dejte mu výzvu: vyšlete ho do kouzelného pralesa, kde bude mít za úkol objevovat a zkoumat nové druhy. Která zvířata Stínosvěta při této aktivitě spojí a zakreslí a jaké názvy jim vymyslí, je čistě na malém objevovateli. Časem můžete z jeho (vý)tvorů svázat originální mini-encyklopedii.

 

  • Z 2D do 3D snadno a rychle

Až vás a drobotinu kreslení omrzí, není nic snazšího než popadnout plastelínu a dát našim obrázkům doslova nový rozměr. Vyplňte plastelínou obrázky v kreativních kartách, otiskněte do hmoty dřevěné výřezky aut nebo dinosaurů a dejte si s dětmi soutěž, kdo dokáže z plastelíny vytvořit toho nejbarevnějšího tyranosaura.

 

  • Bojovka nikdy neomrzí

Ještě dnes vzpomínáte na všechny své dětské výpravy za poklady? Připravte jednu i svým dětem. Vymyslete osm stanovišť, na kterých bude muset závodník splnit rozmanité úkoly. Za jejich zvládnutí ho postupně odměňujte kartami z některé z našich vzdělávacích sad

 

Po skončení putování si udělejte pohodlí a nechte se s dětmi zavést do Afriky nebo rovnou do pravěku. Prosviťte karty z posbírané vzdělávací sady a seznamte děti s vyobrazenými tvory

 

 

  • Putování tajemným lesem

Máte doma větší raubíře, které se už nebojíte pustit samotné na zahradu? Vypusťte je ven s našimi dřevěnými výřezky a jednoduchým zadáním: vytvořte z přírodnin okolo domu fantasy les, ve kterém pro jednotlivá zvířata postavíte důmyslné úkryty. Jen pozor, ať sami stavitelé nezapomenou, kde bunkry vybudovali… :)

 

  • Prkna, která znamenají (Stíno)svět

Pokud hledáte ideální aktivitu pro všechny malé velké herce a herečky, možná pro vás máme tu pravou. Postavte společně s ratolestmi náš dřevěný domek, zútulněte jej kulisami vyrobeným z přírodnin nebo kartonu, oblékněte se spolu se svou malou hvězdou do kostýmů jako z Národního divadla a rozehrajte originální představení. Stane se domeček nemocnicí, policejní stanicí, nebo školou? Je to jen na vás. Tak ať to hraje! 


Přejeme vám mile strávený čas s vašimi dětmi. Vymysleli jste další kreativní způsoby, jak využívat naše hračky? Inspirujte s námi ostatní rodiče. Označte nás na Facebooku nebo Instagramu a my vaše příspěvky rádi přesdílíme. :)