5 tipů na zábavné zimní aktivity pro celou rodinu

Každý rodič to dobře zná. Zabavit děti během chladných zimních dnů a dlouhých večerů není nic snadného – tím spíš, když všude číhají nekonečné virózy a chřipky. Pokud už vám došla energie na vymýšlení pestrých a cenově dostupných aktivit, čtěte dál. Máme pro vás pět nápadů na zimní program, který nadchne děti i vás.

 4

Vsaďte na klasiku

Sáňkování, bobování, stavění sněhuláka nebo i obyčejná koulovačka. Kdo říká, že tyto osvědčené sněhové hrátky jsou nuda? Pokud si už ani nevzpomínáte, kdy naposledy jste svištěli dolů z kopce málem nadzvukovou rychlostí, sbalte při nejbližší sněhové nadílce malou svačinu, uvařte čaj do termosky, teple děti oblečte a vyrazte s nimi na nejbližší kopec. O akční zábavu pro děti na celé odpoledne máte postaráno. A zadarmo. Po příchodu domů a rozmrznutí všech členů rodiny si můžete celý den shrnout s našimi zimními kreativními kartami.

 

Domácí povinnosti (s) hrou

Úklidu ani vaření děti obvykle moc neholdují. Jestliže jste ale s drobotinou uvízli doma – ať už kvůli nachlazení, nebo špatnému počasí – zkuste udělat zábavnou výzvu z každodenních povinností. Můžete třeba společnými silami připravit hostinu, a to včetně naplánování tříchodového menu, výběru surovin, tvorby jídelního lístku nebo prostření stolu. Pomáhat můžou i ti nejmenší: svěřte jim míchání polévky, omytí ovoce nebo natrhání salátu či bylinek. Na závěr můžete pokrmy všichni obodovat: vyhraje domácí pizza, bábovka, nebo oblíbená písmenková polévka? 

Až s plnými břichy rozhodnete o vítězi, završte „šampionát“ odpočinkovým skládáním dřevěných puzzle anebo hraním pexesa a oblíbené deskovky

3 

Zpestřete své tvoření

Od úplných prťat až po velké školáky: do výroby domácích dekorací nebo origami můžete zapojit všechny členy rodiny. Pohlídejte, aby se nůžky a lepidlo nedostaly do nesprávných rukou a začněte tvořit. Ti nejmenší procvičí u vyrábění a kreslení jemnou motoriku, ti starší mohou svým dílem vyzdobit pokojíček nebo obdarovat kamaráda.

Už jste se tuto zimu navyráběli dost? Přidejte do svého tvořicího arzenálu nové zdroje inspirace: krásné dřevěné výřezky zvířat a dinosaurů k obkreslování nebo kreativní karty s tématikou lesa, louky, zoo či stavby.

 

 Nevzdávejte se výletů

Nepříjemný vítr, mráz, sněžení… Ani během tuhé zimy nemusíte vynechávat procházky a túry. Najděte ve svém okolí půjčovnu lyží nebo sněžnic a vyrazte na výpravu, na kterou jen tak nezapomenete. Výlet do zasněžené přírody můžete dětem zpestřit hledáním a poznáváním zvířecích stop

Nezapomeňte také přibalit pár dobrot do krmelců a krmítek – je však dobré si předem zjistit, co je pro zvířata a opeřence z vašeho okolí nejvhodnějším druhem potravy.

Obáváte se, že by pro vás podobná dobrodružná výprava byla příliš náročná? Zamiřte s dětmi do ZOO. V zimním období ji budete mít téměř pro sebe a před chladem se můžete vždy schovat v některém z tropických pavilonů. Kolik zvířat vyobrazených v našich vzdělávacích sadách asi napočítáte?

 

Nechte zazářit dřevěné promítací pohádky

Neexistuje žádný nečas, který by nezlepšila povzbudivá pohádka na dobrou noc. Tak zachumlejte své nejmenší do deky, uvařte jim kakao, nasaďte si čelovku a rozehrajte na zdech pokojíčku hru stínu a světla, která děti díky své neobvyklé formě zaručeně vtáhne a jen tak nepustí (v zimě ani v létě). 

3_3

Využíváte se svými dětmi naše produkty? Pochlubte se. :) Označte náš facebookový profil nebo účet na Instagramu a nezapomeňte nás sledovat. Těšíme se na vaše fotky!