Hurá (nejen) do ZOO: 10 zajímavostí o zvířatech, kterými děti ohromíte

Loučíme se s květnem – a vítáme na svět všechna jarní mláďátka. Zapojte zvířecí drobotinu do svého programu a usnadněte dětem poznávání jednotlivých členů zvířecí říše. Pomohou vám s tím nejen zajímavosti ze světa fauny, ale i naše originální dřevěné hračky, které nadchnou každého malého Davida Attenborougha. :) Se kterými fascinujícími tvory se na našich výrobcích setkáte a co o nich dětem můžete povídat?

 

 • Pavián
  Věděli jste, že paviáni nejsou žádná ořezávátka? Právě naopak: mají pro strach uděláno. Paviání samci si troufají postavit se i takovým šelmám, jako jsou gepard nebo levhart. Když mají naopak v oblibě jiného paviána nebo paviání samičku, čistí jim srst a dotýkají se jich nosem.
 • Lev
  Dáte si po obědě rádi šlofíka? Lvi to mají stejně: dokáží sníst až 40 kg masa najednou… a poté prolenošit třeba celý týden. Až poté se opět vydávají na lov.
 • Hroch
  Tito afričtí cvalíci dokážou žít na souši i ve vodě. Když se ponoří, zavírají uši a nozdry, jednou za 5–10 minut se ale musí vynořit a nadechnout. I přesto dokáží pod vodou spát: jejich tělo zkrátka ví, kdy a jak se vynořit, i při spaní.

 

 

 • Dinosauři
  Na dinosauří mláďata už dnes sice nenarazíte, ale proč si něco nepovědět i o těchto tvorech, když dříve obývali stejnou planetu jako my? Víte třeba, že zástupce jednoho z největších druhů vážil i tolik, co celé stádo slonů? Uf!
 • Jezevec
  Jezevec – tak se občas říká lidem-samotářům. Nenechte se ale zmást! Jezevci jsou společenští tvorové, kteří žijí v párech nebo ve skupinkách. Tato lesní zvířata si budují rozlehlé podzemní příbytky, jimž se říká jezevčí hrady, a používají k tomu své silné tlapy s velkými drápy.
 • Liška
  Živí se především masem, například z myší, ptáků nebo žížal. Kromě toho si ale mazaná liška pochutnává na ovoci – potřebné vitamíny získává ze švestek, malin nebo borůvek.
 • Vážka
  Vážky jsou sice lesklé drobounké krasavice, ale mimo to jsou také úžasnými letci s dokonalým zrakem. Umí hbitě měnit směr, letět na místě i pozadu a navíc sledují svět velkýma složenýma očima, které jsou složené z 28 000 maličkých oček. Pane jo!
 • Veverka
  Tušili jste, že toto malé rezavé zvířátko patří k největším jedlíkům lesních hub? Je to tak. Veverky si nasbírané houby suší ve svých hnízdech a poté si na nich pochutnávají spolu se semínky, vajíčky, oříšky nebo mízou.
 • Koza
  Tito tvorové žijí s lidmi už 10 000 let. A za tu dobu nás stihli docela dobře poznat. Vědci zjistili, že kozy dokáží rozlišit naše gesta a ví také, kdy máme dobrou náladu a kdy špatnou.

 

 

 • Slepice
  Přestože je slípka příbuzným tyranosaura rexe, je mnohem roztomilejší – představte si, že stéblo trávy „srká“ stejně jako špagety!

 

Chcete pokračovat v objevování zvířecí říše? Prozkoumejte naše ručně vyráběné produkty a nechte se inspirovat vyobrazenými zvířaty. Vzdělávací sady vás přenesou na africkou savanu a za dinosaury, šikovné puzzle o českých lesních šelmách představí oblíbené pochoutky medvěda i dalších a díky prosvětlovacím kreativním kartám s dětmi snadno a rychle zapojíte fantazii. Vybrat si můžete hned z 12 témat. Tak vzhůru za zvířátky!

 

Inspirujte s námi ostatní rodiče a ukažte, jak doma používáte naše hračky. Označte nás na Facebooku nebo Instagramu a my vaše příspěvky rádi přesdílíme.